Jak to všechno začalo…

všechno to začalo tím, že jsem v roce 2012 slyšel nahrávku, která se jmenovala Byznys pro 21. století, kde Roman Hassmann mluví o tom, jak se dnes buduje síť. Nahrávka sice mluví o něčem jiném, ale byl tam krátký úryvek o realitách, který mě oslovil. Nejvíce se mi líbila realitní kancelář MM realit, kde jsem dva roky působil.

Začátek v MM realitách…

svůj realitní začátek si pamatuji velmi dobře. Po třech měsících práce jsem měl prodaný první byt o dispozici 3+kk + 100 m2 terasy. Jednalo se opravdu o krásný byt, který na inzertním portálu neležel moc dlouho. Tím moje úspěšné začátky skončily. Poté jsem čekal dlouhou dobu, než se prodala další nemovitost. Později začala být špatná situace na pobočce. Začal jsem hledat změnu. Byl jsem na pohovoru u realitní kanceláře Century 21, kam jsem měl strach přejít, protože pobočku ve Žďáře nad Sázavou neměli, tudíž bych neměl podporu kolegů. Hledal jsem informace, kde se jen dalo. Později jsem se dostal na pohovor k jedné realitní síti, kam jsem později přešel.

Jak šel čas…

když nějakou dobu v něčem podnikáte, zjistíte, že základ je vaše jméno. Lidé se vrací za vámi, pokud svoji práci odvádíte dobře. V místě kde podnikáte, budujete svoji osobní značku, která bude na základě referencí oslovovat další klienty. Důležité v dnešní době je se odlišit od konkurence. Dát do podnikání něco svého, mít své nápady, které by vám pomohly se odlišit. V průběhu podnikání jsem na to přišel sám a dnes vím, že je jedno pod jakou firmou děláte. Práce v realitách mě i po tolika letech baví, i když se na prodej klade mnohem větší důraz, než v době kdy jsem začínal.

Investování do nemovitostí…

v případě, že se mi podařilo vydělat více peněz, koukal jsem na to, co si mohu lepšího pořídit. Jedna movitá věc střídala druhou a peníze jen mizely. Vždy jsem myslel na to, jak budu investovat do nemovitostí, ale nikdy jsem nebyl schopen nic ušetřit. Zbývalo mi minimum, za které se investovat nedalo. K investování do nemovitostí mě nakoply až přicházející 30.te narozeniny. Dále mi vadily inzeráty typu :Nabízíme prodej bytu, vhodný i jako investice. Po konzultaci s realitním makléřem, který inzerát vytvořil, jsem zjistil, že sám neví, jak vhodná investice vypadá, protože sám investováno nemá. Moje první investice na pronájem přišla ve městě Polička, kde jsem koupil byt 1+1 o rozloze 35m2. Výnos mi momentálně vychází kolem 13%.

Něco k závěru…

najít způsob jak nejlépe prezentovat nemovitost, tak aby se co nejrychleji prodala, mě opravdu baví. Každá nemovitost, kterou prodávám, skrývá něco nového, co mě ponaučí pro budoucí prodej. Musím říct, že se mi nepodařilo prodat každou nemovitost, kterou jsem nabízel, i když jsem hledal různé způsoby, jak nemovitost prodat. Někdy můžete udělat všechno proto, aby se vše podařilo, ale přesto to nejde. Chci v realitní činnosti pokračovat, co nejdéle to půjde. Práce realitního makléře mě baví a naplňuje.