Jak vybrat vhodného realitního makléře?

Dnes je taková doba, kdy nestačí inzerát dát do novin a čekat na vhodného kandidáta o váš byt. Většina z Vás si řekne, že makléře ani nepotřebuje, abychom prodali svoji nemovitost. Opravdu dobrý makléř vám nepomůže jen v tom, aby prodal vaší nemovitost. Opravdu dobrý makléř vám ušetří čas, který je potřeba a vy ho můžete investovat jinde. Dokáže vás provést obchodem a vzdělávat vás. 

Kde takového makléře hledat?

Makléře vám může někdo doporučit. Nejlépe uděláte, když se zeptáte na osobní zkušenosti realitního makléře. Zeptejte se známých, jaké mají zkušenosti a kdo jim s prodejem pomáhal. Hledejte informace na internetu, abyste se byli schopni co nejlépe rozhodnout. Je důležité, aby makléř, pro kterého se rozhodnete měl zkušenosti s prodejem nemovitosti ve vaší lokalitě. Musí vědět, jak se ceny pohybují v místě, kde nemovitost chcete prodat. Ptejte se, co pro vás makléř udělá navíc než konkurence. 

Jaký tedy zvolit postup?

Hledejte makléře, který pracuje v dané lokalitě. Bude mnohem lépe vědět, jak se vyvíjí místní realitní trh. Mnohem lépe dokáže vyzdvihnout místní lokality. Pokud makléř bude na profesionální úrovni, lidé budou o něm vědět ve svém okolí.

Nebojte se pozvat více makléřů. Udělejte si obraz o přístupu více realitních makléřů a jak na vás působí. Nic nepodepisujte, jen se s makléři sejděte a požádejte je o postup prodeje nemovitosti. Po absolvování více schůzek, už budete vědět pro kterého makléře se rozhodnete. Doporučuji vám, zvolte makléře, který pracuje výhradně(exkluzivně). Co znamená slovo exkluzivně? Exkluzivně = výjimečný, mimořádný a tak by měl makléř přistupovat k prodeji vaší nemovitosti. Na schůzce se klidně ptejte, co pro vás udělá při podpisu exkluzivní smlouvy. 

 V tomto okamžiku se láme chleba, makléři zde začnou říkat naučené fráze, ale nedokážou vám stanovit jasný marketing, aby se vaše nemovitost v co nejkratším čase, za co nejvyšší cenu prodala. Profesionální makléř dělá něco navíc, je dál od ostatních makléřů, neustále se vzdělává a sleduje trh. 

Nerozhodujte se určitě jen proto, že makléř pracuje pro velkou realitní kancelář. Makléř pracující pro menší realitní kancelář může být pečlivější a vzdělanější, než makléř ve velké realitní síti. Za zmínku určitě stojí, aby makléř měl základní znalosti s financováním nemovitosti a měl domluvenou spolupráci s poradci přes hypotéky. Určitě si vyberte makléře, který vám bude sedět i jako člověk, protože budete spolupracovat na prodeji vaší nemovitosti, což znamená společný strávený čas.

Rada na závěr, věnujte čas a najděte vhodného makléře pro prodej vaší nemovitosti. Čas, který věnujete do hledání makléře, se vám vrátí. 

Kategorie: Články